Türkiye Flag

Banja Luka'daki Türkiye Konsolosluğu

Bosna Hersek Flag

Banja Luka'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Banja Luka'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Bosna Hersek'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Bosna Hersek da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Banja Luka'daki Türkiye Konsolosluğu
Consulate General of Turkey in Banja Luka, Bosnia and Herzegovina - Integra Business Centre - Trg Republike Srpske 8, 15th fl. - 78 000 Banja Luka - Bosnia and Herzegovina

Telefon numarası:

(+387) 33 568 750 (embassy in Sarajevo)

Faks numarası:

Eposta:

consulate.banjaluka@mfa.gov.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Oguz Kilic

Çalışma Saatleri:

By appointment

Türkiye Konsolosluğu - Banja Luka’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Bosna Hersek’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Banja Luka'daki Türkiye Konsolosluğu, Bosna Hersek Konsolosu Mr Oguz Kilic tarafından yönetilmektedir ve telefon (+387) 33 568 750 (embassy in Sarajevo) veya eposta consulate.banjaluka@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Banja Luka'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Banja Luka Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Bosna Hersek’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Bosna Hersek’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Banja Luka ve Mostar

Bosna Hersek'daki Türkiye Büyükelçiliği - Banja Luka'daki veya Bosna Hersek'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Bosna Hersek'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Saraybosna’daki Türkiye Büyükelçiliği

Banja Luka’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Banja Luka’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Bosna Hersek ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+387) 33 568 750 (embassy in Sarajevo) ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Bosna Hersek’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.