Belçika Flag

İzmir'daki Belçika Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Belçika Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Belçika Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Belçika Büyükelçiliğini ve diğer tüm Belçika konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Belçika Konsolosluğu
Belgian Honorary Consulate in Izmir, Turkey - Alsancak Mahallesi, Cumhuriyet Blv No:266 - 35220 - Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 545 6116469

Faks numarası:

Eposta:

belgianconsulateizmir@gmail.com

Websitesi:

turkey.diplomatie.belgium.be

Konsolos:

INCI Pehiran

Çalışma Saatleri:

By appointment

Belçika Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Belçika ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Belçika Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu INCI Pehiran tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 545 6116469 veya eposta belgianconsulateizmir@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Belçika Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Belçika Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Belçika, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Belçika konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Belçika konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Belçika konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bodrum, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Belçika Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Belçika konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Belçika Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Belçika Büyükelçiliği

İzmir’daki Belçika Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Belçika konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Belçika için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Belçika konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 545 6116469 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Belçika konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Belçika konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.