Türkiye Flag

Castries'daki Türkiye Konsolosluğu

Saint Lucia Flag

Castries'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Castries'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Saint Lucia'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Saint Lucia da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Castries'daki Türkiye Konsolosluğu
Honorary Consulate of Turkey in Castries, Saint Lucia - c/o Bain & Co - John Compton Highway - P. O. Box 946 - Castries - Saint Lucia

Telefon numarası:

(+1 758) 452-1379 & (+1 758) 720-5491

Faks numarası:

(+1 758) 453-1331

Eposta:

bainr@candw.lc

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Türkiye Konsolosluğu - Castries’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Saint Lucia’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Castries'daki Türkiye Konsolosluğu, Saint Lucia Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+1 758) 452-1379 & (+1 758) 720-5491 veya eposta bainr@candw.lc ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Castries'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Castries Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Saint Lucia’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Saint Lucia’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Castries

Saint Lucia'daki Türkiye Büyükelçiliği - Castries'daki veya Saint Lucia'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Saint Lucia'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Castries’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Castries’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Saint Lucia ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+1 758) 452-1379 & (+1 758) 720-5491 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Saint Lucia’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.