Barbados Flag

İstanbul'daki Barbados Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Barbados Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Barbados Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Barbados Büyükelçiliğini ve diğer tüm Barbados konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Barbados Konsolosluğu
Barbados Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 549 Ext. 0700

Faks numarası:

(+90) 212 549 Ext. 0710

Eposta:

Websitesi:

foreign.gov.bb

Konsolos:

Kaan Tolga Eken

Çalışma Saatleri:

By appointment

Barbados Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Barbados ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Barbados Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Kaan Tolga Eken tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 549 Ext. 0700 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Barbados Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Barbados Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Barbados, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Barbados konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Barbados konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Barbados konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Barbados Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Barbados konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Barbados Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Barbados Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Barbados konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Barbados için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Barbados konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 549 Ext. 0700 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Barbados konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Barbados konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.