Türkiye Flag

San Salvador'daki Türkiye Konsolosluğu

El Salvador Flag

San Salvador'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, San Salvador'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk El Salvador'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, El Salvador da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

San Salvador'daki Türkiye Konsolosluğu
Honorary Consulate of Turkey in San Salvador, El Salvador - Km. 10 Carretera al Puerto de la Libertad Distribuidora COMERSAL - Contiguo a Fabrica de Hielo Glaciar - San Salvador - El Salvador

Telefon numarası:

(+503) 2523-6005

Faks numarası:

(+503) 2278-2510

Eposta:

nicolassalume33@yahoo.com

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Türkiye Konsolosluğu - San Salvador’da iki yönlü bir  görevi vardır ve El Salvador’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

San Salvador'daki Türkiye Konsolosluğu, El Salvador Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+503) 2523-6005 veya eposta nicolassalume33@yahoo.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer San Salvador'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

San Salvador Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, El Salvador’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için El Salvador’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: San Salvador

El Salvador'daki Türkiye Büyükelçiliği - San Salvador'daki veya El Salvador'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, El Salvador'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

San Salvador’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden San Salvador’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

El Salvador ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+503) 2523-6005 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. El Salvador’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.