Cape Verde Flag

İstanbul'daki Cape Verde Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Cape Verde Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Cape Verde Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Cape Verde Büyükelçiliğini ve diğer tüm Cape Verde konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Cape Verde Konsolosluğu
Honorary Consulate of Cape Verde in Istanbul, Turkey - 34360 Sisli Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 216-318-67-67

Faks numarası:

Eposta:

caboverde@istanbul.com

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Cape Verde Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Cape Verde ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Cape Verde Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 216-318-67-67 veya eposta caboverde@istanbul.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Cape Verde Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Cape Verde Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Cape Verde, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Cape Verde konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Cape Verde konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Cape Verde konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Cape Verde Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Cape Verde konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Cape Verde Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Cape Verde Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Cape Verde konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Cape Verde için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Cape Verde konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 216-318-67-67 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Cape Verde konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Cape Verde konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.