Zambiya Flag

İstanbul'daki Zambiya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Zambiya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Zambiya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Zambiya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Zambiya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Zambiya Konsolosluğu
Zambian Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Halaskargazi Caddesi, No: 43/5, Kat: 5 - Harbiye - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 248 2046

Faks numarası:

Eposta:

info@zambiyafk.com

Websitesi:

Konsolos:

Muhammed Ahmed Al-Mashari

Çalışma Saatleri:

By appointment

Zambiya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Zambiya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Zambiya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Muhammed Ahmed Al-Mashari tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 248 2046 veya eposta info@zambiyafk.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Zambiya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Zambiya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Zambiya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Zambiya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Zambiya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Zambiya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Zambiya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Zambiya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Zambiya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Zambiya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Zambiya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Zambiya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Zambiya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 248 2046 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Zambiya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Zambiya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.