Ukrayna Flag

Çanakkale'daki Ukrayna Konsolosluğu

Türkiye Flag

Çanakkale'daki Ukrayna Konsolosluğu. Bu sayfada, Çanakkale'daki Ukrayna Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Ukrayna Büyükelçiliğini ve diğer tüm Ukrayna konsolosluklarını görebilirsiniz.

Çanakkale'daki Ukrayna Konsolosluğu
Ukrainian Honorary Consulate in Canakkale, Turkey - Vakif Ishani Kat 1, No 3/4 - Canakkale - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (286) 213 93 71

Faks numarası:

(+90) (286) 213 83 83

Eposta:

mehmet@flamamaritime.com

Websitesi:

turkey.mfa.gov.ua

Konsolos:

Mehmet Isik

Çalışma Saatleri:

Monday-Friday: 10.00-12.00 & 14.00-16.00

Ukrayna Konsolosluğu - Çanakkale’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Ukrayna ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Çanakkale'daki Ukrayna Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mehmet Isik tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (286) 213 93 71 veya eposta mehmet@flamamaritime.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Ukrayna Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Çanakkale'daki Ukrayna Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çanakkale Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Ukrayna, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Ukrayna konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Ukrayna konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Ukrayna konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Çanakkale, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Ukrayna Büyükelçiliği - Çanakkale'daki veya Türkiye'daki diğer bir Ukrayna konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Ukrayna Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Ukrayna Büyükelçiliği

Çanakkale’daki Ukrayna Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Çanakkale’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Ukrayna konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Ukrayna için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Ukrayna konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (286) 213 93 71 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Ukrayna konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Ukrayna konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.