Tunus Flag

İstanbul'daki Tunus Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Tunus Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Tunus Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Tunus Büyükelçiliğini ve diğer tüm Tunus konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Tunus Konsolosluğu
Tunisian Consulate General in Istanbul, Turkey - Keskin kalem sok. No:31 Gazeteciler Sitesi - Esentepe, Sisli - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 217 4156

Faks numarası:

Eposta:

tunisiacg.istanbul@outlook.com

Websitesi:

www.diplomatie.gov.tn

Konsolos:

Neyla Chala Ep Chebaane

Çalışma Saatleri:

By appointment

Tunus Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Tunus ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Tunus Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Neyla Chala Ep Chebaane tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 217 4156 veya eposta tunisiacg.istanbul@outlook.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Tunus Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Tunus Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Tunus, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Tunus konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Tunus konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Tunus konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Adana, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Tunus Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Tunus konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Tunus Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Tunus Büyükelçiliği

İstanbul’daki Tunus Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Tunus konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Tunus için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Tunus konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 217 4156 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Tunus konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Tunus konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.