Trinidad ve Tobago Flag

İstanbul'daki Trinidad ve Tobago Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Trinidad ve Tobago Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Trinidad ve Tobago Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Trinidad ve Tobago Büyükelçiliğini ve diğer tüm Trinidad ve Tobago konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Trinidad ve Tobago Konsolosluğu
Trinidadian Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Parl Maya Rezidans Barclay 12 D:1 - Akatlar - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 532 303 2223

Faks numarası:

Eposta:

comertnusret@gmail.com

Websitesi:

foreign.gov.tt

Konsolos:

Mr. Nusret Comert

Çalışma Saatleri:

By appointment

Trinidad ve Tobago Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Trinidad ve Tobago ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Trinidad ve Tobago Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr. Nusret Comert tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 532 303 2223 veya eposta comertnusret@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Trinidad ve Tobago Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Trinidad ve Tobago Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Trinidad ve Tobago, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Trinidad ve Tobago konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Trinidad ve Tobago konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Trinidad ve Tobago konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Trinidad ve Tobago Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Trinidad ve Tobago konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Trinidad ve Tobago Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Trinidad ve Tobago Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Trinidad ve Tobago konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Trinidad ve Tobago için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Trinidad ve Tobago konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 532 303 2223 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Trinidad ve Tobago konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Trinidad ve Tobago konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.