Sri Lanka Flag

İzmir'daki Sri Lanka Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Sri Lanka Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Sri Lanka Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Sri Lanka Büyükelçiliğini ve diğer tüm Sri Lanka konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Sri Lanka Konsolosluğu
Sri Lankan Honorary Consulate in Izmir, Turkey - ErzeneMah. Kazakoglu Mevkii 80 - Sokak No. 25/A - Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 2323431888

Faks numarası:

(+90) 2323431999

Eposta:

izmir@srilanka.org.tr

Websitesi:

www.srilanka.org.tr

Konsolos:

Mr Oouz Akcura

Çalışma Saatleri:

By appointment

Sri Lanka Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Sri Lanka ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Sri Lanka Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Oouz Akcura tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 2323431888 veya eposta izmir@srilanka.org.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Sri Lanka Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Sri Lanka Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Sri Lanka, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Sri Lanka konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Sri Lanka konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Sri Lanka konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Alanya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Sri Lanka Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Sri Lanka konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Sri Lanka Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Sri Lanka Büyükelçiliği

İzmir’daki Sri Lanka Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Sri Lanka konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Sri Lanka için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Sri Lanka konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 2323431888 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Sri Lanka konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Sri Lanka konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.