İspanya Flag

Nevşehir'daki İspanya Konsolosluğu

Türkiye Flag

Nevşehir'daki İspanya Konsolosluğu. Bu sayfada, Nevşehir'daki İspanyol Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İspanyol Büyükelçiliğini ve diğer tüm İspanyol konsolosluklarını görebilirsiniz.

Nevşehir'daki İspanya Konsolosluğu
Spanish Honorary Consulate in Nevsehir, Turkey - Turasan Bagcilik ve Sarpcilik - Yunak Mah. Teyfik Fikret Cad. 44 - 50400 Nevsehir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 384 341 49 61

Faks numarası:

(+90) 384 341 48 72

Eposta:

hturasan@turasan.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Hasan Turasan

Çalışma Saatleri:

By appointment

İspanya Konsolosluğu - Nevşehir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İspanyol ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Nevşehir'daki İspanya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Hasan Turasan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 384 341 49 61 veya eposta hturasan@turasan.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İspanyol Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Nevşehir'daki İspanyol Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Nevşehir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İspanya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İspanyol konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İspanyol konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İspanyol konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İskenderun, İstanbul, İzmir, Izmit ve Nevşehir

Türkiye'daki İspanya Büyükelçiliği - Nevşehir'daki veya Türkiye'daki diğer bir İspanyol konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İspanya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İspanya Büyükelçiliği

Nevşehir’daki İspanyol Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Nevşehir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İspanyol konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İspanya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İspanyol konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 384 341 49 61 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İspanyol konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İspanyol konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.