Solomon Adaları Flag

İstanbul'daki Solomon Adaları Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Solomon Adaları Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Solomon Ada Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Solomon Ada Büyükelçiliğini ve diğer tüm Solomon Ada konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Solomon Adaları Konsolosluğu
Solomon Honorary Consulate General in Istanbul, Turkey - Saleyman Seba Cad., 48 BJK Plaza, A/88 - 34357, Besiktas - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 310 32 01

Faks numarası:

(+90) (212) 258 09 57

Eposta:

barbaros@caga.gen.tr

Websitesi:

Konsolos:

Barbaros Hayrettin Caga

Çalışma Saatleri:

By appointment

Solomon Adaları Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Solomon Ada ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Solomon Adaları Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Barbaros Hayrettin Caga tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 310 32 01 veya eposta barbaros@caga.gen.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Solomon Ada Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Solomon Ada Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Solomon Adaları, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Solomon Ada konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Solomon Ada konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Solomon Ada konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Solomon Adaları Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Solomon Ada konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Solomon Adaları Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Solomon Ada Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Solomon Ada konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Solomon Adaları için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Solomon Ada konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 310 32 01 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Solomon Ada konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Solomon Ada konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.