Moğolistan Flag

İstanbul'daki Moğolistan Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Moğolistan Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Moğol Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Moğol Büyükelçiliğini ve diğer tüm Moğol konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Moğolistan Konsolosluğu
Mongolian Consulate General in Istanbul, Turkey - Levent mahallesi, Levent caddesi, Gavercin sokak, no:37 - Besiktas - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 662 6162

Faks numarası:

(+90) (212) 662 6655

Eposta:

istanbul@mfa.gov.mn

Websitesi:

istanbul.consul.mn

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Moğolistan Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Moğol ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Moğolistan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 662 6162 veya eposta istanbul@mfa.gov.mn ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Moğol Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Moğol Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Moğolistan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Moğol konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Moğol konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Moğol konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Moğolistan Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Moğol konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Moğolistan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Moğolistan Büyükelçiliği

İstanbul’daki Moğol Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Moğol konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Moğolistan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Moğol konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 662 6162 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Moğol konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Moğol konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.