Moldova Flag

Antalya'daki Moldova Konsolosluğu

Türkiye Flag

Antalya'daki Moldova Konsolosluğu. Bu sayfada, Antalya'daki Moldova Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Moldova Büyükelçiliğini ve diğer tüm Moldova konsolosluklarını görebilirsiniz.

Antalya'daki Moldova Konsolosluğu
Moldovan Honorary Consulate in Antalya, Turkey - c/o Spice Hotel & SPA - Iskele Mevkii, Belek - 07506 Serik, Antalya - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (532) 131 4118

Faks numarası:

(+90) (242) 715 1992

Eposta:

info@antalya-consulat.md

Websitesi:

antalya-consulat.md

Konsolos:

Mrs. Diyar Ickalee Gultekin

Çalışma Saatleri:

By appointment

Moldova Konsolosluğu - Antalya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Moldova ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Antalya'daki Moldova Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mrs. Diyar Ickalee Gultekin tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (532) 131 4118 veya eposta info@antalya-consulat.md ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Moldova Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Antalya'daki Moldova Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Antalya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Moldova, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Moldova konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Moldova konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Moldova konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Moldova Büyükelçiliği - Antalya'daki veya Türkiye'daki diğer bir Moldova konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Moldova Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Moldova Büyükelçiliği

Antalya’daki Moldova Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Antalya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Moldova konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Moldova için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Moldova konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (532) 131 4118 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Moldova konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Moldova konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.