Mali Flag

İstanbul'daki Mali Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Mali Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Mali Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Mali Büyükelçiliğini ve diğer tüm Mali konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Mali Konsolosluğu
Malian Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Haci Adil Caddesi Asma Sok No:1 1. Levent - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 284 0515

Faks numarası:

Eposta:

consulate@maliconist.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Faruk Cengic

Çalışma Saatleri:

By appointment

Mali Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Mali ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Mali Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Faruk Cengic tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 284 0515 veya eposta consulate@maliconist.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Mali Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Mali Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Mali, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Mali konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Mali konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Mali konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Mali Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Mali konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Mali Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Mali Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Mali konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Mali için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Mali konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 284 0515 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Mali konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Mali konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.