Madagaskar Flag

İstanbul'daki Madagaskar Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Madagaskar Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Madagaskar Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Madagaskar Büyükelçiliğini ve diğer tüm Madagaskar konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Madagaskar Konsolosluğu
Madagascan Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Buyukdere cad. Krak - 80300 Mecidiyekoy - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 211 9206

Faks numarası:

(+90) 212 211 7701

Eposta:

aftuexport@superonline.com

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Madagaskar Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Madagaskar ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Madagaskar Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 211 9206 veya eposta aftuexport@superonline.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Madagaskar Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Madagaskar Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Madagaskar, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Madagaskar konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Madagaskar konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Madagaskar konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Madagaskar Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Madagaskar konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Madagaskar Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Madagaskar Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Madagaskar konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Madagaskar için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Madagaskar konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 211 9206 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Madagaskar konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Madagaskar konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.