Kenya Flag

İstanbul'daki Kenya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kenya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kenya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kenya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kenya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kenya Konsolosluğu
Kenyan Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Buyukdere cad. No. 155/3 - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 325 6356

Faks numarası:

Eposta:

Websitesi:

kenyaembassy.org.tr

Konsolos:

Ali Muzahem Bajaber

Çalışma Saatleri:

By appointment

Kenya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kenya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kenya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Ali Muzahem Bajaber tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 325 6356 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kenya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kenya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kenya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kenya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kenya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kenya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Kenya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kenya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kenya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Kenya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Kenya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kenya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kenya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kenya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 325 6356 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kenya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kenya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.