Ürdün Flag

İstanbul'daki Ürdün Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Ürdün Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Ürdün Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Ürdün Büyükelçiliğini ve diğer tüm Ürdün konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Ürdün Konsolosluğu
Jordanian Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Balmumcu Mahallesi - Zincirlikuyu Sk. No:3 D:155 - 34349 Besiktas - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 274 7900

Faks numarası:

Eposta:

shenco@doruk.net.tr

Websitesi:

Konsolos:

Hasan Serif Egeli

Çalışma Saatleri:

By appointment

Ürdün Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Ürdün ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Ürdün Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Hasan Serif Egeli tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 274 7900 veya eposta shenco@doruk.net.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Ürdün Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Ürdün Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Ürdün, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Ürdün konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Ürdün konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Ürdün konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Ürdün Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Ürdün konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Ürdün Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Ürdün Büyükelçiliği

İstanbul’daki Ürdün Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Ürdün konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Ürdün için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Ürdün konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 274 7900 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Ürdün konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Ürdün konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.