Jamaika Flag

İstanbul'daki Jamaika Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Jamaika Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Jamaika Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Jamaika Büyükelçiliğini ve diğer tüm Jamaika konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Jamaika Konsolosluğu
Jamaican Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Harbiye Cad. No:283 - Harbiye - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 549 07 00

Faks numarası:

(+90) 212 549 07 10

Eposta:

jamaicancons@hotmail.com

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Jamaika Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Jamaika ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Jamaika Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 549 07 00 veya eposta jamaicancons@hotmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Jamaika Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Jamaika Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Jamaika, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Jamaika konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Jamaika konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Jamaika konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Jamaika Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Jamaika konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Jamaika Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Jamaika Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Jamaika konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Jamaika için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Jamaika konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 549 07 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Jamaika konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Jamaika konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.