İrlanda Flag

Antalya'daki İrlanda Konsolosluğu

Türkiye Flag

Antalya'daki İrlanda Konsolosluğu. Bu sayfada, Antalya'daki İrlanda Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İrlanda Büyükelçiliğini ve diğer tüm İrlanda konsolosluklarını görebilirsiniz.

Antalya'daki İrlanda Konsolosluğu
Irish Honorary Consulate in Antalya, Turkey - Elmali Mah.Subasi Cad. 13. Sk. - Balcilar Is Mrk.No:10/5 - 07040 Muratpasa - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 242 247 8945

Faks numarası:

(+90) 242 243 0613

Eposta:

irishconsulateantalya@gmail.com

Websitesi:

dfa.ie/irish-embassy/turkey/

Konsolos:

Mr Mehmet Seckin Arkan

Çalışma Saatleri:

By appointment

İrlanda Konsolosluğu - Antalya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İrlanda ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Antalya'daki İrlanda Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Mehmet Seckin Arkan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 242 247 8945 veya eposta irishconsulateantalya@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İrlanda Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Antalya'daki İrlanda Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Antalya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İrlanda, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İrlanda konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İrlanda konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İrlanda konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya ve İzmir

Türkiye'daki İrlanda Büyükelçiliği - Antalya'daki veya Türkiye'daki diğer bir İrlanda konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İrlanda Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İrlanda Büyükelçiliği

Antalya’daki İrlanda Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Antalya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İrlanda konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İrlanda için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İrlanda konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 242 247 8945 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İrlanda konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İrlanda konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.