Irak Flag

Gaziantep'daki Irak Konsolosluğu

Türkiye Flag

Gaziantep'daki Irak Konsolosluğu. Bu sayfada, Gaziantep'daki Irak Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Irak Büyükelçiliğini ve diğer tüm Irak konsolosluklarını görebilirsiniz.

Gaziantep'daki Irak Konsolosluğu
Iraqi Consulate General in Gaziantep, Turkey - Pancarli Mahallesi - Zeki Savci Caddisi, Sokak No:1 - Sehit Kamil - 27060 Gaziantep - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 342 322 4610

Faks numarası:

(+90) (342) 232 39 38

Eposta:

gencon@mfa.gov.iq

Websitesi:

mofamission.gov.iq/en/TurkeyGh

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Irak Konsolosluğu - Gaziantep’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Irak ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Gaziantep'daki Irak Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 342 322 4610 veya eposta gencon@mfa.gov.iq ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Irak Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Gaziantep'daki Irak Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Irak, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Irak konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Irak konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Irak konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Gaziantep ve İstanbul

Türkiye'daki Irak Büyükelçiliği - Gaziantep'daki veya Türkiye'daki diğer bir Irak konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Irak Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Irak Büyükelçiliği

Gaziantep’daki Irak Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Gaziantep’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Irak konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Irak için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Irak konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 342 322 4610 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Irak konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Irak konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.