Gana Flag

İstanbul'daki Gana Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Gana Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Gana Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Gana Büyükelçiliğini ve diğer tüm Gana konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Gana Konsolosluğu
Ghanaian Consulate General in Istanbul, Turkey - Akatlar Mah 6 - Gazeteciler Sitesi 1 - Soltas Evleri - Menekse Sokak No: 16 Levent - Besiktas - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 324 29 00

Faks numarası:

(+90) 212 324 29 01

Eposta:

istanbul.consulate@mfa.gov.gh

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Gana Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Gana ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Gana Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 324 29 00 veya eposta istanbul.consulate@mfa.gov.gh ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Gana Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Gana Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Gana, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Gana konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Gana konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Gana konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Gana Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Gana konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Gana Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Gana Büyükelçiliği

İstanbul’daki Gana Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Gana konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Gana için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Gana konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 324 29 00 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Gana konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Gana konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.