Fransa Flag

Mersin'daki Fransa Konsolosluğu

Türkiye Flag

Mersin'daki Fransa Konsolosluğu. Bu sayfada, Mersin'daki Fransız Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Fransız Büyükelçiliğini ve diğer tüm Fransız konsolosluklarını görebilirsiniz.

Mersin'daki Fransa Konsolosluğu
French Honorary Consulate in Mersin, Turkey - Gumruk Meydani ??? Kayahan Kat. 3 No. 17 - 33070 - Mersin - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 324 238 43 20

Faks numarası:

(+90) 324 232 43 76

Eposta:

Websitesi:

tr.ambafrance.org

Konsolos:

Iskender Botros

Çalışma Saatleri:

By appointment

Fransa Konsolosluğu - Mersin’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Fransız ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Mersin'daki Fransa Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Iskender Botros tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 324 238 43 20 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Fransız Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Mersin'daki Fransız Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mersin Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Fransa, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Fransız konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Fransız konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Fransız konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Gaziantep, İskenderun, İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Fransa Büyükelçiliği - Mersin'daki veya Türkiye'daki diğer bir Fransız konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Fransa Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Fransa Büyükelçiliği

Mersin’daki Fransız Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Mersin’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Fransız konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Fransa için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Fransız konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 324 238 43 20 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Fransız konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Fransız konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.