Dominikan Republic Flag

İstanbul'daki Dominikan Republic Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Dominikan Republic Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Dominikan Republic Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Dominikan Republic Büyükelçiliğini ve diğer tüm Dominikan Republic konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Dominikan Republic Konsolosluğu
Dominican Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Meclisi Mebusan Cad. No. 31, Kat 6 - Murat Han Apt. 34427, Findikli - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 293-8356 / 7

Faks numarası:

(+90) (212) 293-8335

Eposta:

lalia@hip.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Lalia Gonzalez

Çalışma Saatleri:

By appointment

Dominikan Republic Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Dominikan Republic ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Dominikan Republic Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Lalia Gonzalez tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 293-8356 / 7 veya eposta lalia@hip.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Dominikan Republic Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Dominikan Republic Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Dominikan Republic, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Dominikan Republic konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Dominikan Republic konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Dominikan Republic konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Dominikan Republic Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Dominikan Republic konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Dominikan Republic Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Dominikan Republic Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Dominikan Republic konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Dominikan Republic için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Dominikan Republic konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 293-8356 / 7 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Dominikan Republic konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Dominikan Republic konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.