Çin Flag

İzmir'daki Çin Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Çin Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Çin Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Çin Büyükelçiliğini ve diğer tüm Çin konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Çin Konsolosluğu
Chinese Consulate General in Izmir, Turkey - Altievler Mahallesi - Yalcin Sokak, No:22 - Narlidere - Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232-238-8925 / 6

Faks numarası:

(+90) 212-299-2633

Eposta:

Websitesi:

izmir.china-consulate.org

Konsolos:

Liu Zengxian

Çalışma Saatleri:

By appointment

Çin Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Çin ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Çin Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Liu Zengxian tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232-238-8925 / 6 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Çin Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Çin Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Çin, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Çin konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Çin konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Çin konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Çin Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Çin konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Çin Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Çin Büyükelçiliği

İzmir’daki Çin Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Çin konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Çin için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Çin konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232-238-8925 / 6 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Çin konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Çin konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.