Macaristan Flag

Izmit'daki Macaristan Konsolosluğu

Türkiye Flag

Izmit'daki Macaristan Konsolosluğu. Bu sayfada, Izmit'daki Macar Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Macar Büyükelçiliğini ve diğer tüm Macar konsolosluklarını görebilirsiniz.

Izmit'daki Macaristan Konsolosluğu
Hungarian Honorary Consulate in Izmit, Turkey - Istanbul Caddesi No 5 - Kale Grubu Fabrikalari Gebze - 41420 Kocaeli, Izmit - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 262 743 4890 & (+90) 530 118 0829

Faks numarası:

(+90) 262 744 1275

Eposta:

info@hunconsulate.org

Websitesi:

hchungary.org

Konsolos:

Kaya Alpaslan

Çalışma Saatleri:

By appointment

Macaristan Konsolosluğu - Izmit’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Macar ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Izmit'daki Macaristan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Kaya Alpaslan tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 262 743 4890 & (+90) 530 118 0829 veya eposta info@hunconsulate.org ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Macar Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Izmit'daki Macar Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Izmit Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Macaristan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Macar konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Macar konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Macar konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Antalya, İstanbul, İzmir, Izmit, Kocaeli, Kütahya ve Tekirdağ

Türkiye'daki Macaristan Büyükelçiliği - Izmit'daki veya Türkiye'daki diğer bir Macar konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Macaristan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Macaristan Büyükelçiliği

Izmit’daki Macar Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Izmit’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Macar konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Macaristan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Macar konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 262 743 4890 & (+90) 530 118 0829 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Macar konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Macar konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.