Panama Flag

İstanbul'daki Panama Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Panama Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Panama Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Panama Büyükelçiliğini ve diğer tüm Panama konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Panama Konsolosluğu
Panamanian Consulate General in Istanbul, Turkey - Ergenekon Mah., Cumhuriyet Cad. - No:193/6A, Kok Apt., 34373, Harbiye - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 234 74 77

Faks numarası:

(+90) (212) 234 74 78

Eposta:

info@panama.org.tr

Websitesi:

Konsolos:

Andres Gregorio Nunez Sanchez

Çalışma Saatleri:

By appointment

Panama Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Panama ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Panama Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Andres Gregorio Nunez Sanchez tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 234 74 77 veya eposta info@panama.org.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Panama Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Panama Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Panama, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Panama konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Panama konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Panama konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Panama Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Panama konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Panama Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Panama Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Panama konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Panama için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Panama konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 234 74 77 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Panama konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Panama konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.