Kosova Flag

İstanbul'daki Kosova Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kosova Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kosova Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kosova Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kosova konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kosova Konsolosluğu
Kosovar Consulate General in Istanbul, Turkey - Vali Konagi Cad. No: 74 D 3 - Nisantasi - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 234 82 62 / 1

Faks numarası:

Eposta:

consulategeneral.ist@rks-gov.net

Websitesi:

Konsolos:

Mr Rrahim Morina

Çalışma Saatleri:

By appointment

Kosova Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kosova ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kosova Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Rrahim Morina tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 234 82 62 / 1 veya eposta consulategeneral.ist@rks-gov.net ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kosova Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kosova Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kosova, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kosova konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kosova konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kosova konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kosova Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kosova konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kosova Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Kosova Büyükelçiliği

İstanbul’daki Kosova Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kosova konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kosova için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kosova konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 234 82 62 / 1 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kosova konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kosova konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.