Türkiye Flag

Malaga'daki Türkiye Konsolosluğu

İspanya Flag

Malaga'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Malaga'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk İspanya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, İspanya da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Malaga'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Honorary Consulate General in Malaga, Spain - C/ Bolsa 1, 1a planta - 29005 Malaga - Spain

Telefon numarası:

(+34) 952 765 000

Faks numarası:

(+34) 952 764 476

Eposta:

consul@consuladoturquiamalaga.com

Websitesi:

madrid.emb.mfa.gov.tr

Konsolos:

Vicente Morato Sanchez

Çalışma Saatleri:

By appointment

Türkiye Konsolosluğu - Malaga’da iki yönlü bir  görevi vardır ve İspanya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Malaga'daki Türkiye Konsolosluğu, İspanya Konsolosu Vicente Morato Sanchez tarafından yönetilmektedir ve telefon (+34) 952 765 000 veya eposta consul@consuladoturquiamalaga.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Malaga'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Malaga Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, İspanya’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için İspanya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Barcelona, Bilbao, Cartagena, Granada, La Coruna, Malaga, Sevilla, Valencia ve Zaragoza

İspanya'daki Türkiye Büyükelçiliği - Malaga'daki veya İspanya'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, İspanya'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Madrid’daki Türkiye Büyükelçiliği

Malaga’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Malaga’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

İspanya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+34) 952 765 000 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. İspanya’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.