Türkiye Flag

Honiara'daki Türkiye Konsolosluğu

Solomon Adaları Flag

Honiara'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Honiara'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Solomon Adaları'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Solomon Adaları da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Honiara'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Honorary Consulate in Honiara, Solomon Islands - P.O. Box 163 & 149 Commonwealth Street - Honiara - Solomon Islands

Telefon numarası:

(+677) 21 636 / 21 620 & (+677) 749 8771

Faks numarası:

Eposta:

ysato@solomon.com.sb

Websitesi:

Konsolos:

Mr Yoshiyuki Sato

Çalışma Saatleri:

By appointment

Türkiye Konsolosluğu - Honiara’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Solomon Adaları’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Honiara'daki Türkiye Konsolosluğu, Solomon Adaları Konsolosu Mr Yoshiyuki Sato tarafından yönetilmektedir ve telefon (+677) 21 636 / 21 620 & (+677) 749 8771 veya eposta ysato@solomon.com.sb ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Honiara'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Honiara Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Solomon Adaları’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Solomon Adaları’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Honiara

Solomon Adaları'daki Türkiye Büyükelçiliği - Honiara'daki veya Solomon Adaları'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Solomon Adaları'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Honiara’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Honiara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Solomon Adaları ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+677) 21 636 / 21 620 & (+677) 749 8771 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Solomon Adaları’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.