Türkiye Flag

Bissau'daki Türkiye Konsolosluğu

Gine Bissau Flag

Bissau'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Bissau'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Gine Bissau'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Gine Bissau da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Bissau'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Honorary Consulate in Bissau, Guinea-Bissau - Zona Industriala de Bolola, Imovel No: 43 - Bissau - Guinea-Bissau

Telefon numarası:

(+245) 95 572 93 93 / (+245) 96 617 68 11

Faks numarası:

Eposta:

nelito.gomes@mfa.gov.tr

Websitesi:

Konsolos:

Angelo A. R. Lima Gomes

Çalışma Saatleri:

Mon-Fri: 08.00-14.00

Türkiye Konsolosluğu - Bissau’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Gine Bissau’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Bissau'daki Türkiye Konsolosluğu, Gine Bissau Konsolosu Angelo A. R. Lima Gomes tarafından yönetilmektedir ve telefon (+245) 95 572 93 93 / (+245) 96 617 68 11 veya eposta nelito.gomes@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Bissau'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bissau Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Gine Bissau’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Gine Bissau’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Bissau

Gine Bissau'daki Türkiye Büyükelçiliği - Bissau'daki veya Gine Bissau'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Gine Bissau'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Bissau’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Bissau’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Gine Bissau ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+245) 95 572 93 93 / (+245) 96 617 68 11 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Gine Bissau’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.