Türkiye Flag

Brno'daki Türkiye Konsolosluğu

Çek Cumhuriyeti Flag

Brno'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Brno'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Çek Cumhuriyeti'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Çek Cumhuriyeti da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Brno'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Honorary Consulate in Brno, Czech Republic - ul. Hlinky 118 - 603 00 Brno - Czech Republic

Telefon numarası:

(+420) 532 196 635 & (+420) 604 522 069

Faks numarası:

(+420) 532 196 612

Eposta:

honorary-consulate@psg.cz

Websitesi:

Konsolos:

Mr. Martin Cernousek

Çalışma Saatleri:

Wed: 13.00-15.00

Türkiye Konsolosluğu - Brno’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Çek Cumhuriyeti’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Brno'daki Türkiye Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Konsolosu Mr. Martin Cernousek tarafından yönetilmektedir ve telefon (+420) 532 196 635 & (+420) 604 522 069 veya eposta honorary-consulate@psg.cz ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Brno'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Brno Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Çek Cumhuriyeti’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Çek Cumhuriyeti’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Brno ve Ostrava

Çek Cumhuriyeti'daki Türkiye Büyükelçiliği - Brno'daki veya Çek Cumhuriyeti'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Çek Cumhuriyeti'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Prag’daki Türkiye Büyükelçiliği

Brno’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Brno’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Çek Cumhuriyeti ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+420) 532 196 635 & (+420) 604 522 069 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Çek Cumhuriyeti’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.