Türkiye Flag

San Pedro'daki Türkiye Konsolosluğu

Fildişi Sahili Flag

San Pedro'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, San Pedro'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Fildişi Sahili'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Fildişi Sahili da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

San Pedro'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Honorary Consulate in San Pedro, Cote d'Ivoire - CAPRA - CI Zone Industrielle De San Pedro 01 - 01BP 792 - San Pedro - Ivory Coast

Telefon numarası:

(+225) (34) 712 793

Faks numarası:

(+225) (34) 711 439

Eposta:

eptif@yahoo.fr

Websitesi:

Konsolos:

Çalışma Saatleri:

By appointment

Türkiye Konsolosluğu - San Pedro’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Fildişi Sahili’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

San Pedro'daki Türkiye Konsolosluğu, Fildişi Sahili Konsolosu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+225) (34) 712 793 veya eposta eptif@yahoo.fr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer San Pedro'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

San Pedro Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Fildişi Sahili’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Fildişi Sahili’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: San Pedro

Fildişi Sahili'daki Türkiye Büyükelçiliği - San Pedro'daki veya Fildişi Sahili'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Fildişi Sahili'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Abidjan’daki Türkiye Büyükelçiliği

San Pedro’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden San Pedro’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Fildişi Sahili ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+225) (34) 712 793 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Fildişi Sahili’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.