Türkiye Flag

Praya'daki Türkiye Konsolosluğu

Cape Verde Flag

Praya'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Praya'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Cape Verde'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Cape Verde da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Praya'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Honorary Consulate in Praia, Cape Verde - Achada de Santo Antonio - C.P. 784 - Praia - Cape Verde

Telefon numarası:

(+238) 262 9902

Faks numarası:

(+238) 262 9903

Eposta:

paulino.dias@pdconsult.cv

Websitesi:

Konsolos:

Paulino Dias

Çalışma Saatleri:

By appointment

Türkiye Konsolosluğu - Praya’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Cape Verde’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Praya'daki Türkiye Konsolosluğu, Cape Verde Konsolosu Paulino Dias tarafından yönetilmektedir ve telefon (+238) 262 9902 veya eposta paulino.dias@pdconsult.cv ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Praya'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Praya Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Cape Verde’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Cape Verde’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Praya

Cape Verde'daki Türkiye Büyükelçiliği - Praya'daki veya Cape Verde'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Cape Verde'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Praya’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Praya’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Cape Verde ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+238) 262 9902 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Cape Verde’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.