Malezya Flag

İzmir'daki Malezya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Malezya Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Malezya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Malezya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Malezya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Malezya Konsolosluğu
Malaysian Honorary Consulate in Izmir, Turkey - Cumhuriyet Bulvari, No:97/A, Pasaport - Alsancak - Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 445 0546

Faks numarası:

Eposta:

husam@sinlak.com

Websitesi:

Konsolos:

Husamettin Sinlak

Çalışma Saatleri:

By appointment

Malezya Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Malezya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Malezya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Husamettin Sinlak tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 445 0546 veya eposta husam@sinlak.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Malezya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Malezya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Malezya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Malezya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Malezya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Malezya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Bursa ve İzmir

Türkiye'daki Malezya Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Malezya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Malezya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Malezya Büyükelçiliği

İzmir’daki Malezya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Malezya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Malezya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Malezya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 445 0546 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Malezya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Malezya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.