Meksika Flag

İzmir'daki Meksika Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Meksika Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Meksika Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Meksika Büyükelçiliğini ve diğer tüm Meksika konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Meksika Konsolosluğu
Mexican Honorary Consulate in Izmir, Turkey - Cumhuriyet Bulvari - Mayis Is Merkezi, No: 123/ 603 - 35210, Alsancak - Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 463 60 33

Faks numarası:

(+90) 232 463 64 84

Eposta:

skemalc@superonline.com

Websitesi:

embamex.sre.gob.mx/turquia/

Konsolos:

Mr Kemal Salih Colaoglu

Çalışma Saatleri:

By appointment

Meksika Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Meksika ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Meksika Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Kemal Salih Colaoglu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 463 60 33 veya eposta skemalc@superonline.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Meksika Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Meksika Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Meksika, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Meksika konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Meksika konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Meksika konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul, İzmir ve Mersin

Türkiye'daki Meksika Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Meksika konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Meksika Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Meksika Büyükelçiliği

İzmir’daki Meksika Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Meksika konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Meksika için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Meksika konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 463 60 33 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Meksika konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Meksika konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.