Guatemala Flag

İstanbul'daki Guatemala Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Guatemala Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Guatemala Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Guatemala Büyükelçiliğini ve diğer tüm Guatemala konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Guatemala Konsolosluğu
Guatemalan Honorary Consulate in Istanbul, Turkey - Kisikli, Kucukcamlica Cad., No:85/6 - Uskudar - Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 325 6356

Faks numarası:

Eposta:

hulgen@istanbul.edu.tr

Websitesi:

Konsolos:

Hayri Ulgen

Çalışma Saatleri:

By appointment

Guatemala Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Guatemala ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Guatemala Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Hayri Ulgen tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 325 6356 veya eposta hulgen@istanbul.edu.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Guatemala Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Guatemala Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Guatemala, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Guatemala konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Guatemala konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Guatemala konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Guatemala Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Guatemala konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Guatemala Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Guatemala Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Guatemala konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Guatemala için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Guatemala konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 325 6356 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Guatemala konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Guatemala konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.