Fas Flag

İzmir'daki Fas Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki Fas Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki Fas Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Fas Büyükelçiliğini ve diğer tüm Fas konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki Fas Konsolosluğu
Moroccan Honorary Consulate in Izmir, Turkey - Cumhuriyet Ishani 1357. Sok. No:25/204 - Kat 2 D 35210 Alsancak - Izmir - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 232 464 30 02

Faks numarası:

Eposta:

fatihcakmakoglu@superonline.com

Websitesi:

Konsolos:

Fatih Cakmakoglu

Çalışma Saatleri:

By appointment

Fas Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Fas ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki Fas Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Fatih Cakmakoglu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 232 464 30 02 veya eposta fatihcakmakoglu@superonline.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Fas Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki Fas Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Fas, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Fas konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Fas konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Fas konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki Fas Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir Fas konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Fas Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Fas Büyükelçiliği

İzmir’daki Fas Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Fas konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Fas için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Fas konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 232 464 30 02 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Fas konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Fas konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.