İsrail Flag

İzmir'daki İsrail Konsolosluğu

Türkiye Flag

İzmir'daki İsrail Konsolosluğu. Bu sayfada, İzmir'daki İsrail Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan İsrail Büyükelçiliğini ve diğer tüm İsrail konsolosluklarını görebilirsiniz.

İzmir'daki İsrail Konsolosluğu
Israeli Honorary Consulate in Izmir, Turkey - THIS CONSULATE IS TEMPORARY CLOSED -

Telefon numarası:

(+90) 212 317 65 00 (Consulate General in Istanbul)

Faks numarası:

_

Eposta:

info@istanbul.mfa.gov.il

Websitesi:

embassies.gov.il/istanbul/

Konsolos:

Vacant

Çalışma Saatleri:

- THIS CONSULATE IS TEMPORARY CLOSED -

İsrail Konsolosluğu - İzmir’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan İsrail ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İzmir'daki İsrail Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Vacant tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 317 65 00 (Consulate General in Istanbul) veya eposta info@istanbul.mfa.gov.il ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde İsrail Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İzmir'daki İsrail Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İzmir Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

İsrail, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer İsrail konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir İsrail konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm İsrail konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul ve İzmir

Türkiye'daki İsrail Büyükelçiliği - İzmir'daki veya Türkiye'daki diğer bir İsrail konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki İsrail Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği

İzmir’daki İsrail Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İzmir’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, İsrail konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve İsrail için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için İsrail konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 317 65 00 (Consulate General in Istanbul) ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan İsrail konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer İsrail konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.