Myanmar Flag

Ankara'daki Myanmar Konsolosluğu

Türkiye Flag

Ankara'daki Myanmar Konsolosluğu. Bu sayfada, Ankara'daki Myanmar Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Myanmar Büyükelçiliğini ve diğer tüm Myanmar konsolosluklarını görebilirsiniz.

Ankara'daki Myanmar Konsolosluğu
Myanmar Honorary Consulate in Ankara, Turkey - Cetin Emec Bul Vari, 1324, Cadde 55/4 - Ankara - Turkey

Telefon numarası:

(+90) 312 473 5078

Faks numarası:

(+90) 312 472 5016

Eposta:

secretariat@myanmarconsulate.com

Websitesi:

Konsolos:

Mr Ercan Aygun

Çalışma Saatleri:

By appointment only

Myanmar Konsolosluğu - Ankara’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Myanmar ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Ankara'daki Myanmar Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Ercan Aygun tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 312 473 5078 veya eposta secretariat@myanmarconsulate.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Myanmar Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Ankara'daki Myanmar Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ankara Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Myanmar, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Myanmar konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Myanmar konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Myanmar konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara

Türkiye'daki Myanmar Büyükelçiliği - Ankara'daki veya Türkiye'daki diğer bir Myanmar konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Myanmar Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Ankara’daki Myanmar Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Myanmar konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Myanmar için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Myanmar konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 312 473 5078 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Myanmar konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Myanmar konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.