Türkiye Flag

Cluj'daki Türkiye Konsolosluğu

Romanya Flag

Cluj'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Cluj'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Romanya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Romanya da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Cluj'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate in Cluj Str. Buna Ziua FN Cluj, Romania

Telefon numarası:

(+40) 264 503 502

Faks numarası:

(+40) 264 438 400

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Mr Vasile Andrei Vita

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Cluj’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Romanya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Cluj'daki Türkiye Konsolosluğu, Romanya Konsolosu Mr Vasile Andrei Vita tarafından yönetilmektedir ve telefon (+40) 264 503 502 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Cluj'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cluj Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Romanya’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Romanya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Cluj, Constanta ve Iasi

Romanya'daki Türkiye Büyükelçiliği - Cluj'daki veya Romanya'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Romanya'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Bükreş’daki Türkiye Büyükelçiliği

Cluj’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Cluj’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Romanya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+40) 264 503 502 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Romanya’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.