Tayvan Flag

Ankara'daki Tayvan Konsolosluğu

Türkiye Flag

Ankara'daki Tayvan Konsolosluğu. Bu sayfada, Ankara'daki Tayvan Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Tayvan Büyükelçiliğini ve diğer tüm Tayvan konsolosluklarını görebilirsiniz.

Ankara'daki Tayvan Konsolosluğu
Taiwanese Representative Office in Ankara, Resit Galip Cad. Rabat Sok. No16, G.O.P. Ankara, Turkey

Telefon numarası:

(+90) (312) 436-7255

Faks numarası:

(+90) (312) 447-8465

Eposta:

tur@mofa.gov.tw

Websitesi:

Konsolos:

Taiwanese Representative Office

Çalışma Saatleri:

Tayvan Konsolosluğu - Ankara’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Tayvan ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Ankara'daki Tayvan Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Taiwanese Representative Office tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (312) 436-7255 veya eposta tur@mofa.gov.tw ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Tayvan Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Ankara'daki Tayvan Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ankara Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Tayvan, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Tayvan konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Tayvan konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Tayvan konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara

Türkiye'daki Tayvan Büyükelçiliği - Ankara'daki veya Türkiye'daki diğer bir Tayvan konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Tayvan Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Ankara’daki Tayvan Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Tayvan konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Tayvan için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Tayvan konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (312) 436-7255 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Tayvan konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Tayvan konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.