Türkiye Flag

Dubai'daki Türkiye Konsolosluğu

Birleşik Arap Emirlikleri Flag

Dubai'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Dubai'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Birleşik Arap Emirlikleri'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Birleşik Arap Emirlikleri da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Dubai'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Dubai, the United Arab Emirates Dubai World Trade Center, 8th Floor P.O. Box 9221 Dubai United Arab Emirates

Telefon numarası:

(+971) 4 331 47 88

Faks numarası:

(+971) 4 331 73 17

Eposta:

consulate.dubai@mfa.gov.tr

Websitesi:

dubai.cg.mfa.gov.tr

Konsolos:

Elif eomoglu elgen

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Dubai’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Dubai'daki Türkiye Konsolosluğu, Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosu Elif eomoglu elgen tarafından yönetilmektedir ve telefon (+971) 4 331 47 88 veya eposta consulate.dubai@mfa.gov.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Dubai'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Dubai Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Birleşik Arap Emirlikleri’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri'daki Türkiye Büyükelçiliği - Dubai'daki veya Birleşik Arap Emirlikleri'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Birleşik Arap Emirlikleri'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Abu Dhabi’daki Türkiye Büyükelçiliği

Dubai’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Dubai’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+971) 4 331 47 88 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Birleşik Arap Emirlikleri’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.