Türkiye Flag

Fukuoka'daki Türkiye Konsolosluğu

Japonya Flag

Fukuoka'daki Türkiye Konsolosluğu. Bu sayfada, Fukuoka'daki Türk Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Japonya'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Japonya da bulunan Türk Büyükelçiliğini ve diğer tüm Türk konsolosluklarını görebilirsiniz.

Fukuoka'daki Türkiye Konsolosluğu
Turkish Consulate General in Fukuoka, Japan c/o Kyushu Railway Company 21, Hakataekimae, Hakata-ku Fukuoka 812-8566 Japan

Telefon numarası:

(+81) (92) 474-0747 (+81) (92) 474-7260

Faks numarası:

(+81) (92) 474-2737

Eposta:

y.akagi@jrkyushu.co.jp

Websitesi:

Konsolos:

Mr Ishihara Susumu

Çalışma Saatleri:

Türkiye Konsolosluğu - Fukuoka’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Japonya’ya olan Türk ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Fukuoka'daki Türkiye Konsolosluğu, Japonya Konsolosu Mr Ishihara Susumu tarafından yönetilmektedir ve telefon (+81) (92) 474-0747 (+81) (92) 474-7260 veya eposta y.akagi@jrkyushu.co.jp ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Türk Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Fukuoka'daki Türk Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Fukuoka Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Türkiye, Japonya’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Türk konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Türk konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Japonya’da bulunan tüm Türk konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Fukuoka, Nagayo ve Osaka

Japonya'daki Türkiye Büyükelçiliği - Fukuoka'daki veya Japonya'daki diğer bir Türk konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Japonya'daki Türkiye Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Tokyo’daki Türkiye Büyükelçiliği

Fukuoka’daki Türk Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Fukuoka’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Türk konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Japonya ve Türkiye için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Türk konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+81) (92) 474-0747 (+81) (92) 474-7260 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Japonya’da bulunan Türk konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Türk konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.