Kongo (Cumhuriyeti) Flag

İstanbul'daki Kongo (Cumhuriyeti) Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kongo (Cumhuriyeti) Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kongo Cumhuriyeti Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kongo Cumhuriyeti konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kongo (Cumhuriyeti) Konsolosluğu
Congolese (Rep) Consulate in Istanbul, Turkey Seleyman Seba Cad. No:77 Kent Apt. Daire 3 Maeka, Istanbul 80680 Turkey

Telefon numarası:

(+90) (212) 227 44 49

Faks numarası:

(+90) (212) 260 41 59

Eposta:

izzet@kureks.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Cemal Burnaz

Çalışma Saatleri:

Kongo (Cumhuriyeti) Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kongo Cumhuriyeti ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kongo (Cumhuriyeti) Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Cemal Burnaz tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (212) 227 44 49 veya eposta izzet@kureks.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kongo Cumhuriyeti Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kongo Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kongo (Cumhuriyeti), Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kongo Cumhuriyeti konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kongo Cumhuriyeti konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kongo Cumhuriyeti konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kongo (Cumhuriyeti) Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kongo Cumhuriyeti konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kongo (Cumhuriyeti) Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Kongo Cumhuriyeti Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kongo Cumhuriyeti konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kongo (Cumhuriyeti) için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kongo Cumhuriyeti konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (212) 227 44 49 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kongo Cumhuriyeti konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kongo Cumhuriyeti konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.