Kolombiya Flag

İstanbul'daki Kolombiya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kolombiya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kolombiya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kolombiya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kolombiya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kolombiya Konsolosluğu
Colombian Consulate in Istanbul, Turkey Kore Sehitleri cad. No:36/2 34394 Zincirlikuyu Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 347 89 93

Faks numarası:

(+90) 212 347 88 67

Eposta:

valenciaolga@gmail.com

Websitesi:

www.consuladocolombiatr.com

Konsolos:

Ms Olga Lucia de Chinquinquira Valencia

Çalışma Saatleri:

Kolombiya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kolombiya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kolombiya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Ms Olga Lucia de Chinquinquira Valencia tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 347 89 93 veya eposta valenciaolga@gmail.com ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kolombiya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kolombiya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kolombiya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kolombiya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kolombiya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kolombiya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kolombiya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kolombiya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kolombiya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ankara’daki Kolombiya Büyükelçiliği

İstanbul’daki Kolombiya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kolombiya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kolombiya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kolombiya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 347 89 93 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kolombiya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kolombiya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.