Orta Afrika Cumhuriyeti Flag

Ankara'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğu

Türkiye Flag

Ankara'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğu. Bu sayfada, Ankara'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Orta Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ve diğer tüm Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluklarını görebilirsiniz.

Ankara'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğu
Central African Consulate General in Ankara, Turkey Sair Nazim Sok. Cankaya Konut Kuleleri D Blok Kat: 26 No: 54 Cankaya, Ankara Turkey

Telefon numarası:

(+90) (312) 441 85 51

Faks numarası:

(+90) (312) 441 85 53

Eposta:

Websitesi:

Konsolos:

Mr Kemalettin ezdemir

Çalışma Saatleri:

Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğu - Ankara’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Orta Afrika Cumhuriyeti ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

Ankara'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Kemalettin ezdemir tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (312) 441 85 51 veya eposta ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Orta Afrika Cumhuriyeti Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer Ankara'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ankara Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Orta Afrika Cumhuriyeti, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara ve İstanbul

Türkiye'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği - Ankara'daki veya Türkiye'daki diğer bir Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Orta Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Ankara’daki Orta Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden Ankara’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Orta Afrika Cumhuriyeti için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (312) 441 85 51 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Orta Afrika Cumhuriyeti konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.