Kamerun Flag

İstanbul'daki Kamerun Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kamerun Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kamerun Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kamerun Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kamerun konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kamerun Konsolosluğu
Cameroon Consulate General in Istanbul, Turkey Universite Mah. Baglarici Cad. No:29 34320 Avcilar Istanbul Turkey

Telefon numarası:

(+90) 212 676 01 28

Faks numarası:

(+90) 212 676 01 06

Eposta:

osmanmerzeci@kerevitas.com.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Osman Merzeci

Çalışma Saatleri:

Kamerun Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kamerun ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kamerun Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Osman Merzeci tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) 212 676 01 28 veya eposta osmanmerzeci@kerevitas.com.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kamerun Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kamerun Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kamerun, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kamerun konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kamerun konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kamerun konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: İstanbul

Türkiye'daki Kamerun Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kamerun konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kamerun Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Kamerun Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kamerun konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kamerun için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kamerun konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) 212 676 01 28 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kamerun konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kamerun konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.