Kamboçya Flag

İstanbul'daki Kamboçya Konsolosluğu

Türkiye Flag

İstanbul'daki Kamboçya Konsolosluğu. Bu sayfada, İstanbul'daki Kamboçya Konsolosluğunun iletişim detaylarını bulabilirsiniz. Konsolosluk Türkiye'daki tek diplomatik görevli kurum değildir. Ayrıca bu sayfada, Türkiye da bulunan Kamboçya Büyükelçiliğini ve diğer tüm Kamboçya konsolosluklarını görebilirsiniz.

İstanbul'daki Kamboçya Konsolosluğu
Cambodian Consulate General in Istanbul, Turkey - Inonu Cad. No:53 Kat:7 Daire:13 Isik Apt. - Gumussuyu - 34437 Istanbul - Turkey

Telefon numarası:

(+90) (533) 200 04 60

Faks numarası:

(+90) (212) 292 78 70

Eposta:

info@kambocya.org.tr

Websitesi:

Konsolos:

Mr Alphan Manas

Çalışma Saatleri:

By appointment

Kamboçya Konsolosluğu - İstanbul’da iki yönlü bir  görevi vardır ve Türkiye’ya olan Kamboçya ilgisini destekler.

Konsolosluk ayrıca, kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar ve yerel basın ile iletişimi sağlar

İstanbul'daki Kamboçya Konsolosluğu, Türkiye Konsolosu Mr Alphan Manas tarafından yönetilmektedir ve telefon (+90) (533) 200 04 60 veya eposta info@kambocya.org.tr ile ulaşılabilir.

Çalışma Saatleri

Konsolosluğun çalışma saatleri haber verilmeden değişebilir. Lütfen ziyaret etmeden önce her zaman konsolosluk ile saatleri kontrol ediniz.

Konsolosluk Randevuları

Bugünlerde Kamboçya Konsoloslukları ziyaretinizden önce randevu almanızı istiyorlar.

Çoğunlukla randevularınızı telefon veya eposta ile alabilirsiniz.

Eğer İstanbul'daki Kamboçya Konsolosluğu’nun bir websitesi varsa buradan çalışma saatlerini ve nasıl randevu alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Konsolosluğu’ndan çok mu uzaktasınız?

Kamboçya, Türkiye’da başka konsoloslukları da olabilir. Eğer Kamboçya konsolosluğu uzaktaysa, önce en yakındaki başka bir Kamboçya konsolosluğu ile görüşüp aynı hizmeti alıp alamayacağınızı öğrenmek daha kolay olabilir. Sizlerin rahatlığı için Türkiye’da bulunan tüm Kamboçya konsolosluklarını listeledik. Aşağıdaki listeden size en yakın olan şehrin üzerine tıklayarak konsoloslukların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz: Ankara ve İstanbul

Türkiye'daki Kamboçya Büyükelçiliği - İstanbul'daki veya Türkiye'daki diğer bir Kamboçya konsolosluğu size yardımcı olamıyorsa, Türkiye'daki Kamboçya Büyükelçiliği konsolosluk bölümü ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

İstanbul’daki Kamboçya Konsolosluğuna yakın Otelleri Arayın. Eğer uzak bir mesafeden İstanbul’ya geliyorsanız ya da ertesi gün veya sonraki günler de tekrar konsolosluğa gitmeniz gerekiyorsa, Kamboçya konsolosluğuna yakın bir otelde ya da misafir evinde kalmanız mantıklı olabilir.

Türkiye ve Kamboçya için Seyahat sigortası - Vize için başvurduğunuzda birçok konsolosluk geçerli bir seyahat sigortası göstermenizi ister. Konsolosluklardaki vize başvuruları için gerekli olan seyahat sigortasının bazı katı gereklilikleri karşılaması gerekir. Bu gereklilikler için Kamboçya konsolosluğu websitesini ziyaret edebilir ya da konsolosa eposta veya telefon (+90) (533) 200 04 60 ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her konsolosluk aynı seviyedeki hizmeti sunamayabilir.

Belki de en yakınınızdaki konsolosluk sizin ihtiyaçlarınız için doğru konsolosluk olmayabilir. Türkiye’da bulunan Kamboçya konsolosluklarının farklılıkları büyüklükleri ve yetkilerinin seviyeleri olabilir. Bazı konsolosluklar daha büyük olan başkonsolosluktur ve genellikle konsoloslukla ilgili konularda daha geniş bir yelpazede hizmet sunarlar. Daha küçük olan diğer Kamboçya konsoloslukları genellikle fahri konsolosluklardır ve özel vatandaşlar tarafından idare edilirler. Fahri konsoloslukların genellikle sınırlı yetkileri vardır ve viza veya pasaport vermezler.